Кочерезькі школярі довели, що найкраща ялинка не зрубана

30 груд. 2013
Щороку мільйони ялинок на новорічні та різдвяні свята стають прикрасою домівок. І хоча на заміну лісових красунь і з’являються штучні, та все ж більшість українців не можуть відмовитись від давніх традицій, незважаючи на те, якої шкоди щорічно зазнає екологія наших лісів. Проте альтернатива є, її запропонували учні Кочерезького НВК.

Ялинки на будь-який смак та уподобання представили    на шкільний конкурс «Альтернативної ялинки і новорічної композиції» школярі 1-11 класів, вихованці гутків «Лісівники – дендрологи», «Юні садівники», «Юні бджолярі» (керівник Тишкевич В.Т.), батьки та вчителі. Результати кропіткої праці та уяви учнів разом з батьками, які охоче долучились до можливості створити щось нове, дійсно заслуговують на увагу і демонструють неабиякий політ фантазії та творчий підхід. Ялинки із паперу, пластикових пляшок, медичних рукавичок, стрічечок, цукерок, макаронних виробів, пір’я, – це далеко неповний перелік матеріалів використаних для створення альтернативних новорічних красунь, композицій та листівок, що просто вражали присутніх своєю оригінальністю.

Суддям довелось добряче попрацювати, щоб зрештою визначитись з переможцями. Василенко Вікторія Іванівна, директор Кочерезького НВК, яка нагороджувала переможців, відзначила, що в школі  навчається всього 93 учні, а в конкурсі взяли участь 90 новорічних ялинок і композицій та 22 новорічні листівки,  які приємно здивували суддів. Переможцями стали: Васянович Сваміра - учениця 1 класу; сестрички  Кісіль Яна і Діана - учениці 8 і 4 класів; учениці 2 класу Корчевська Валерія і Гуйвик Катерина; учні 4 класу Федянович Олена, Дудник Дар’я, Куделя Віктор; Лященко Микола – учень 6 класу; Васько Світлана – учениця 5 класу, колективні роботи учнів 3, 5, 7 і 9 класів.

Якось так склалось, що ялинка, чи сосна, давно стали головним атрибутом новорічних та різдвяних свят і ми не задумуємось над тим, що заради кількох святкових днів, щороку вирубуються цілі лісові масиви хвойних дерев, які потім стають побутовим сміттям. Від незмінного атрибуту свята неможливо відмовитись, але можна прекрасно обійтись штучними ялинками,букетами та гілочками, якими можна прикрасити оселю – переконані учасники заходу. Підтримали думку дітей і гості запрошені на акцію. На переконання журі, вчителів, батьків і гостей свята такі заходи таки дають свої результати та переконують присутніх у необхідності збереження природи.

Педагог – організатор Лященко І.М.