100-річчя Кочерезького НВК

8 лист. 2013
Кочерезький навчально-виховний комлекс відсвяткував юбілей з дня заснування школи

Школа–бабуся, святково прибрана, прикрашена прапорцями і кульками,  широко відкрила двері для  шанованих  гостей, яких  радо зустріли  господарі  свята  із  хлібом-сіллю  на  барвистому  рушникові. Всі  присутні щиро вітали   Комаркову  Людмилу  Михайлівну – першого  заступника голови районної   державної  адміністрації, сільського  голову Шевелу Валерія  Олексійовича , відділ освіти на чолі з завідувачем  Муштатом Олександром Миколайовичем, методистів методичного кабінету на чолі з Абабковою Наталією Борисівною,  голову  профспілки  освітян Павлоградського  району  Коваленко Валентину  Анатоліївну, настоятеля  храму  Георгія Победоносця отця Володимира ,  керівників  агроформувань, почесних  випускників  нашої  школи.

А  в  святковій залі  навчально-виховного  комплексу  відбувся  концерт, на  якому  присутні  вітали  ювілярку, згадали  тих, хто  заснував,  будував,  а   головне -  зберіг  школу.

Цікава  історія  школи: у 1913  році царський  уряд  широко  відзначав  300-річчя  правління  династії  Романових. Була  створена  ціла Програма, підписана  князем  Голіциним, в  якій  передбачалося побудувати  по  всій  Російській  імперії  300  лікарень  і  300  шкіл. За  типовим  проектом  архітектора  Фетисова  у  нашому  селі  у  жовтні  1913  року  розпочалося  будівництво  школи.  Будівникам, які  прибули  із  Рязані, допомагала  вся  громада. З усього села  зносили  курині  яйця і  домішували  в  розчин, щоб   фундамент  і  стіни  були  міцні. Возами  возили  цеглу  із  села Сергіївка  Юр’ївського  району, а  дерево  з  лісу. Грошима допомагали  місцеві  меценати – граф Носниць та  Шараховець.

Із презентації  гості  дізналися  і  про  всіх  директорів  школи,  які  протягом  сторіччя  нею  керували  і  про  вчителів -  педагогів, які вчили  доброму, вічному  не  одне  покоління  кочережців. Більшість з  них  не  зайдуть  посміхаючись  у  класи, але  їх  душі  залишились  в  наших  серцях. Всі  присутні  вшанували  їх пам'ять хвилиною  мовчання.

Серед  гостей  були  присутні  ветерани  педагогічної праці, на  щастя

вони  серед  нас  і  багато  пам’ятають  з  історії  нашої школи : це  Зирянова Валентина  Георгіївна, Перепелиця  Наталя Іванівна,  Ляшенко  Юрій  Васильович  -  це  люди, які  в  різні  роки  були  директорами  школи.

Федот  Корнійович  Живага  - місцевий  письменник, який  75  років  тому  закінчив  школу, був  учителем  історії, привітав  присутніх  віршем “ Зі     сторіччям, школо!”. Було  приємно  бачити  на  святі  ветеранів педагогічної    праці  Кіяхову  Галину  Сидорівну,  учителя  початкових  класів; Тріленко Ольгу  Григорівну, учителя  математики; Андрієвську Катерину Степанівну,  учителя української мови та літератури; Германчука Володимира Васильовича,учителя  фізкультури; Гончаренка  Сергія  Федоровича, учителя фізики, Петченко  Катерину  Іванівну, учителя  початкових  класів.  Прийшли  привітати  школу  і  своїх  наставників, випускники.

Сьогодні  школу очолює молодий, енергійний  керівник   Василенко  Вікторія  Іванівна. Вона  привітала  всіх гостей, присутніх  у  цьому залі  і

від  усього  педагогічного колективу, батьків, дітей  подякувала усіх спонсорів   за  матеріальну підтримку  школи.  Це  фермерське  господарство  “Ставки” - керівник Грунська  Любов  Іванівна; фермерське  господарство  “Старт” - керівник  Криничний Микола  Григорович; агроформування  “Агро-Самара” - керівник  Гончаренко  Сергій  Олександрович; фермерське господарство “Шевела” - керівник  Шевела  Антоніна  Іванівна ;  фермерське господарство“РосЛАн” - керівник  Россоха  Леонід  Анатолійович ;  агроформування “Григоренко” - керівник  Григоренко Валентин Григорович, агроформування “Пітер” - керівник  Яковлєв  Ігор  Володимирович, Свято-Тихвінський жіночий монастир.

На наше свято гості прийшли із подарунками. Та  найбільшим сьогодні  подарунком  від  спонсорів є  майданчик  із  бруківки, облаштований  до  100-річчя  школи.

Історія  продовжується, завтра  настане час, час  сьогоднішніх  учнів,  вписати  в неї, в  історію  школи  свої  імена. І  хочеться  вірити, що  вона   переживе  ще не  один ювілей. Всі  хороші  справи, зроблені  поколіннями  наших  педагогів -  це  дороговказ  для  наступників.

Школо ! Зі  сторіччям   тебе  ми  вітаємо !

Від  душі  ми  усі  побажаємо

Процвітання, краси  і  добра,

Щоб  ти  довго  і  творчо жила,

Щоб  всміхалось  щасливе  майбутнє

І  було все  в  тобі  незабутнє.

Парова С.В., учитель Кочерезького НВК